02.12.2021

Działka pod budowę hali - co warto sprawdzić przed zakupem?

Decydując się na wybudowanie hali, musimy liczyć się z wieloma kwestiami. Przede wszystkim cenowymi. Jednak zanim zdecydujemy się na wybudowanie hali, musimy zwrócić uwagę na różne czynniki, które zadecydują o tym, czy teren, który wybraliśmy, nadaje się do naszego przedsięwzięcia. Lepiej jest trzy razy sprawdzić, by później ze spokojną głową móc rozwijać swoją działalność. Przede wszystkim, co warto sprawdzić przed zakupem działki? Przeczytaj artykuł do końca, a z pewnością rozjaśni Ci on obraz tej inwestycji.

Elementy, bez których budowa hali nie może ruszyć

Hala magazynowa, przemysłowa czy sportowa posiada swoje specjalne wymogi. W zależności od branży, do jakiej będzie przeznaczona, należy sprawdzić poszczególne kwestie, by móc swobodnie z niej korzystać po wybudowaniu. Najpierw należy zacząć od sprawdzenia działki pod budowę hali. Zanim ją zakupimy powinniśmy sprawdzić przede wszystkim następujące elementy, tj.:

  • lokalizacja – łatwość dojazdu w odniesieniu do przyszły pracowników i potencjalnych dostawców lub konsumentów,
  • grunt – w szczególności jego rodzaj i uwarunkowania,
  • miejscowy plan zagospodarowania wybranego terenu,
  • stan prawny działki,
  • uzbrojenie terenu,
  • możliwość usytuowania hali w wyznaczonym miejscu,
  • wielkość hali oraz jej konstrukcja, która ma zostać wybudowana na wybranej działce.

Proces wybudowania hali jest dosyć długi. Zanim zaczną się prace budowlane mające na celu postawienie hali oraz zagospodarowanie terenu wokół niej należy zająć się samym umiejscowieniem. Moment zakupu działki jest tylko formalnością. Przed tym, gdy jednak to nastąpi, wszystko zaczyna się dużo wcześniej. Miej to szczególnie na uwadze, planując taką inwestycję.

Gdzie uzyskać niezbędne informacje o działce pod budowę hali?

Rzetelne oraz szczegółowe informacje dotyczące działki, którą chcesz przeznaczyć pod budowę hali najlepiej uzyskać z Urzędu Gminy lub Urzędu Miasta. To zależy od tego, w jakim miejscu jest ona położona i do kogo należy. W wymienionych miejscach uzyskasz także dane dotyczące warunków, jakie należy spełnić, aby móc wybudować konkretną halę na wybranej działce. Pamiętaj, aby trzymać się skrupulatnie wskazówek, które otrzymasz z urzędu. Kiedy Twoja decyzja o pozwoleniu na budowę zostanie odrzucona, niestety całą procedurę musisz powtarzać od nowa.

Działka pod budowę hali – podsumowanie

Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić wszystkie wymienione elementy pod budowę hali na wybranej działce. Gdy interesujący Cię teren nie spełni oczekiwanych wymogów, możesz pożegnać się z sukcesem swojej firmy. Lepiej więc oszczędzić sobie zbędnych nerwów i przed zakupem wziąć pod uwagę wszystkie kwestie. Wtedy z pewnością, uda Ci się zrealizować cel i będziesz zadowolony z podjętego przedsięwzięcia. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z fachowcami, którzy odpowiednio doradzą Ci i dadzą pewność czy daną działkę opłaca się kupować, czy też niestety nie.

 

fot.freepik.com

WYBUDUJEMY DLA CIEBIE HALĘ PRZEMYSŁOWĄ!

Skontaktuj się z nami, a Nasi specjaliści przygotują
dla Ciebie indywidualną wycenę.
Budujemy na terenie całego kraju!

skontaktuj się