Projekty i budowa hal magazynowych

Hale stalowe

Building4you to generalny wykonawca hal stalowych. Zajmujemy się kompleksowym projektowaniem i budowaniem każdego rodzaju hal. Naszą specjalnością są hale stalowe, które można wykorzystać zarówno jako hale produkcyjne, hale magazynowe lub hale rolnicze Projektujemy je i budujemy w oparciu o indywidualne potrzeby każdego Klienta. Wszystkie hale stalowe – przygotowujemy sposób kompleksowy, zapewniając realizacje pod każdy rodzaj inwestycji. Cenimy nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne oraz profesjonalizm podczas budowania hal stalowych.

Projektowanie hal stalowych

Etap projektowania jest niezwykle istoty podczas zamierzenia budowlanego hal stalowych. Nasi doświadczeni projektanci, architekci czy konstruktorzy doskonale wiedzą jak przygotować jak najlepszy projekt hali stalowej. Odpowiednio dopracowany projekt jest jak  solidny fundament pod budowę hali stalowej. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, odpowiednio dobrana ilość stali i możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb Klienta to podstawa w projektowaniu oraz w budowie hali stalowej, zgodnej ze sztuką budowlaną. W każdej projektowanej branży należy być niezwykle skrupulatnym i dokładnym. Pozwoli nam to zminimalizować lub całkowicie wykluczyć ryzyko błędów podczas etapu budowy hal stalowych.

Budowa hal stalowych najwyższej jakości

Jako producent konstrukcji stalowych, posiadamy własny zakład produkcyjny – dzięki temu realizujemy wszelkie zadania sprawnie i przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Dostarczamy materiały ze stali, nie tylko na hale stalowe, ale także na wszelkiego rodzaju konstrukcje na terenie całego kraju, ale to właśnie hale stalowe i ich budowa stała się dla nas inspiracją.

Generalny wykonawca hal stalowych

Mając wieloletnie doświadczenie w produkowaniu, dostarczaniu i budowaniu hal stalowych śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie. Jako inżynierowie budownictwa  proces budowania hal stalowych opanowaliśmy do perfekcji. Wykonywaliśmy hale stalowe dla różnego rodzaju branż, między innymi dla przemysłu tworzyw sztucznych, gastronomicznego, kosmetycznego czy meblarskiego. Dlatego wykonywane przez nas hale stalowe to gwarancja jakości, a także kompleksowość i funkcjonalność. Doświadczenie, profesjonalizm i doskonale wyposażony park maszynowy przemawia za wyborem naszej firmy – building4you jako generalnego wykonawcę hal stalowych pierwszego wyboru.

Hale stalowe dla rolnictwa, przemysłu, handlu, sportu i wielu innych branż

Jako doświadczony wykonawca hal stalowych mamy doświadczenie w budowaniu obiektu dla każdej gałęzi gospodarki. Bez względu na wykorzystanie hal stalowych są one trwałe, wytrzymałe, estetyczne i dopracowane przez nas w każdym detalu. Oprócz części biurowej to właśnie hale stalowe są wizytówką przedsiębiorstwa.

Hale stalowe dla poszczególnych branż różnią się nie tylko powierzchnią, ale przede wszystkim przeznaczeniem. Innych wymagań i zastosowań wymagają hale stalowe w przemyśle spożywczym, a zupełnie innych w handlu, sporcie, przemyśle motoryzacyjnym czy przetwórczym. Każda branża jest inna i wymaga zastosowania innego rodzaju rozwiązań, dlatego też budowa hal stalowych przez builing4you to gwarancja doświadczenia, terminowości oraz kompleksowości.

Odpowiednio przygotowane podłoże czyli plac budowy to jeden z ważniejszych elementów każdej inwestycji. Budowa hali stalowej również takiego przygotowania wymaga. Jako generalny wykonawca inwestycji budowlanych uczestniczymy w takim procesie od samego początku. Niejednokrotnie również jako projektant hal stalowych wiemy, jak rozpocząć roboty ziemne oraz prace fundamentowe jednocześnie zachowując maksymalne bezpieczeństwo pracowników uczestniczących w wyżej wymienionym zakresie prac.

Kolejnym etapem budowy hali stalowej jest wykonanie stóp fundamentowych czyli inaczej mówiąc wykonanie fundamentów bezpośrednio stosowanych pod słupami. To stopy fundamentowe przy budowie hali stalowej przenoszą i rozkładają siły na grunt. . Dlatego tak ważne jest, aby ich prawidłowe wykonanie. To zagwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa oraz możliwość bezawaryjnego korzystania z hali stalowej.

Po prawidłowym wykonaniu stóp fundamentowych należy rozpocząć prace związane ze zbrojeniem, szalowaniem betonowaniem. Z uwagi na bardzo duże obciążenie gruntu pod budowę hali stalowej odpowiednie materiały i sposób wykonania czynności przyczyniają się do poprawnego i solidnego przygotowania podłoża hali stalowej.  Niezwykle ważnym aspektem jest również prawidłowe zabezpieczenie przeciwwilgociowe i termiczne stóp fundamentowych.

Wykonanie wyżej wymienionych prac w ramach budowy hali stalowej można odpowiednio skrócić. Odpowiednim rozwiązaniem są prefabrykowane stopy fundamentowe, które zawierają  elementy i akcesoria umożliwiające prawidłowe połączenie ich ze słupami.

Montaż konstrukcji głównej to kolejny istotny etap budowy wymarzonej hali stalowej. W tym przypadku możemy pokusić się o dwa rozwiązania. Montaż słupów wraz z „dachem” bądź montaż tych elementów oddzielnie. Należy pamiętać, że  wszystko zależy od rodzaju konstrukcji. Nasi niezawodni i doświadczeni inżynierowie i kierownicy budowy podejmą najbardziej słuszną decyzję w kwestii budowy hali stalowej. Po prawidłowym wypionowaniu konstrukcji musimy obudować ją płyta warstwową..

Wykonanie instalacji sanitarnych i elektrycznych, montaż stolarki okienno-drzwiowej oraz montaż wszelkich obróbek blacharskich to końcowe etapy budowy hali stalowej. Przystępując to tego rodzaju prac należy być bardzo dokładnym i precyzyjnym, nie tylko ze względów estetycznych budynku, ale także z uwagi na odpowiednią izolację przed warunkami atmosferycznymi.  

Przed dokonaniem odbioru hali stalowej rzetelnie sprawdzamy krok po kroku jakość jej wykonania i zgodność z projektem. Na tym etapie Inwestor może nam zgłosić swoje spostrzeżenia i uwagi dotyczące obiektu, jednak jako doświadczeni profesjonaliści na każdym etapie budowy hali stalowej omawiamy z Inwestorem zakres prac i skrupulatnie odpowiadamy na każde zapytania.

Rodzaje hal stalowych

Podziału na rodzaje hal stalowych możemy dokonać w różny sposób. Jednym z nich jest podział ze względu na przeznaczenie, czyli cel dla którego decydujemy się na budowę hali stalowej, dlatego podział ich może być następujący:

- hale do celów przemysłowych, mówimy tu o halach produkcyjnych i magazynowych,

- hale do celów obsługowych np. stacje diagnostyczne lub kontroli pojazdów,

- hale do celów rolniczych tu jako magazyny maszyn czy płodów rolnych

- hale, służące jako obiekty użyteczności publicznej, do nich zaliczamy m.in. hale handlowe, wystawowe czy sportowe.

Jednak bez względu na rodzaj przeznaczenia hali stalowej powinniśmy poznać korzyści płynące z zastosowania hal stalowych.

W tym miejscu należy wspomnieć, że to budowa hal stalowych jest niezwykle popularna ze względu na ogromna wytrzymałość oraz szybkość podczas budowy. Jest stosunkowo tanim rozwiązaniem, posiada niesamowite walory estetyczne, bardzo łatwo można ją modyfikować i rozbudować, a olbrzymia elastyczność  pozwala na personalizację projektu i konstrukcji.

Decydując się na budowę hali stalowej od building4you zyskujemy na wielu płaszczyznach. Oprócz względów ekonomicznych, naszego doświadczenia, profesjonalizmu i jakości zyskujemy doskonały materiał budowlany o wysokich parametrach wytrzymałościowych, który pozwoli nam wznosić olbrzymie konstrukcje w krótkim czasie.