Projektowanie obiektów

Zaprojektujemy i wybudujemy dla Ciebie hale przemysłowe wraz z częścią socjalno-biurową!

Nasz zespół specjalistów posiada doświadczenie w projektowaniu i realizacji inwestycji zarówno dla Inwestorów z rynku polskiego jak i zagranicznego. Proces projektowy prowadzimy etapami, od projektu koncepcyjnego, przez projekt budowlany po szczegółowe projekty wykonawcze i warsztatowe, kończąc na nadzorze autorskim. Działania jakie podejmujemy gwarantują efektywność procesu inwestycyjnego, a jego wynikiem jest kompleksowa realizacja postawionych założeń z uwzględnieniem optymalizacji kosztów oraz dotrzymaniem ustalonego harmonogramu powstania inwestycji.

 

Jak wygląda zaprojektowanie Twojej hali?
1
01

Spotkanie z Inwestorem

Podczas spotkania pozyskujemy od Inwestora szczegółowe informacje na temat jego preferencji i celów budowy obiektu. Ustalamy wizję przyszłej inwestycji. Rozmawiamy nie tylko o aspektach techniczno – budowlanych takich jak rodzaj i przeznaczenie projektowanej hali, ale również wymieniamy informacje na temat niezbędnej dokumentacji formalno – prawnej. Odpowiadamy na pierwsze pytania Inwestora
i doradzamy najlepsze rozwiązania oraz kierunki działania.

1
02

Nasz pomysł,
czyli wstępny projekt

Chcemy zapewnić naszym Inwestorom usługi na najwyższym poziomie, dlatego też nie boimy się wychodzić poza ramy typowego projektowania architektonicznego. Na tym etapie prac uwzględniamy wszystkie wytyczne oraz potrzeby Inwestora. Dokonujemy dokładnej analizy terenu inwestycji pod kątem maksymalnego wykorzystania jego powierzchni pod przyszłą zabudowę. Opracowujemy projekt koncepcyjny czyli „szyjemy go na miarę” indywidualnych potrzeb naszego Klienta. Podpowiadamy i rozmawiamy
o wyglądzie całego projektu, od wstępnej bryły obiektu, wyboru rodzaju konstrukcji po wewnętrzny układ poszczególnych pomieszczeń łącznie z planem zagospodarowania terenu.

1
03

Przedstawienie projektu koncepcyjnego

Zgodnie z doświadczeniem i wiedzą naszych architektów, konstruktorów a także specjalistów z zakresu instalacji technicznych opracowujemy kompleksowy projekt budowlany. Na etapie projektowania przeprowadzamy koordynacje pełnobranżowe
z udziałem Inwestora dopasowując tym samym obiekt do wymogów technologicznych stawianych przez naszych Klientów. Przykładamy najwyższą wagę do tego, aby projektowane przez nas obiekty cechowały się niezwykle wysokim poziomem funkcjonalności oraz zastosowaniem nowatorskich rozwiązań technologicznych. Dobieramy odpowiednie rozwiązania i materiały, dbamy o estetykę wyglądu zewnętrznego oraz reprezentatywność miejsca spotkań dla naszego Inwestora,
dbając jednocześnie o optymalizację kosztów realizowanej inwestycji.

1
04

Akceptacja projektu, uzyskanie pozwolenia na budowę

Po naniesieniu ostatnich zmian i akceptacji projektu przez Inwestora, przedstawiamy trójwymiarowe wizualizacje dokładnie ilustrujące zaprojektowany obiekt oraz jego otoczenie. W następnym kroku przygotowujemy pełną dokumentację formalno - prawną niezbędną do uzyskania pozwolenia na budowę. Reprezentujemy naszych Inwestorów przed urzędami i instytucjami na każdym etapie procesu inwestycyjnego oszczędzając przy tym cenny czas naszych Klientów. 

Rozpoczęcie budowy
05

Rozpoczęcie budowy

Po otrzymaniu niezbędnych pozwoleń przystępujemy do realizacji procesu budowlanego własnymi brygadami budowlanymi zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem oraz budżetem. Nasz zespół projektowy oraz kadra kierownicza
i inżynierska prowadzą stały nadzór nad wznoszonymi przez nas obiektami. Wspieramy naszych Inwestorów nie tylko podczas procesu projektowego, ale również w zakresie zakończenia i odbioru zrealizowanych inwestycji poprzez uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla wybudowanego obiektu.


Projektowanie obiektów

Co oferujemy w BUILDING4YOU?

Postaw na skutecznych specjalistów!

Poza nowoczesnym sprzętem i profesjonalną kadrą specjalistów, realizujemy każdą inwestycję dbając o to, aby przygotowywane przez nas tereny były zabezpieczone i nie zagrażały pracownikom oraz osobom z zewnątrz. Dzięki temu zyskaliśmy zaufanie wielu Klientów i mamy możliwość realizowania wszelkich zadań sprawnie oraz skutecznie.

FAQ

  • Czy building4you realizuje inwestycję od projektowania, aż po uzyskanie pozwolenia na użytkowanie?

Zajmujemy się projektowaniem oraz generalnym wykonawstwem inwestycji. Przygotowujemy pełną dokumentację budowlaną oraz wykonawczą. Posiadając odpowiednie pełnomocnictwo od Inwestora dbamy o wszelkich formalności, na każdym etapie jej realizacji. Tym samym zapewniamy kompleksową obsługę powierzonych nam projektów.

  • Ile trwa proces projektowania?

Długość procesu projektowania zależna jest od wielkości i przeznaczenia obiektu, ale przede wszystkim od potrzeb Inwestora. Posiadając odpowiednie zaplecze w postaci architektów, konstruktorów oraz specjalistów od branż elektrycznej i sanitarnej jesteśmy w stanie w ciągu kilku tygodni stworzyć projekt szyty na miarę, który będzie dopracowany w każdym, nawet najmniejszym detalu.

  • Jak długo czekam na uzyskanie pozwolenia na budowę, jeśli mam już gotowy projekt?

Ustawowy czas oczekiwania w sprawie pozwolenia na budowę wynosi 65 dni. Jest to termin, w którym urząd musi rozpatrzeć dokument i udzielić pisemnej odpowiedzi. Termin 65 dni może zostać jednak wydłużony w przypadku, gdy uzyskanie decyzji administracyjnej będzie wymagało dostarczenia dodatkowych dokumentów formalno- prawnych.