Konstrukcje stalowe

W BUILDING4YOU zajmujemy się kompleksowym projektowaniem i budowaniem hal magazynowych, produkcyjnych i innych. Tworzymy je w oparciu o indywidualne potrzeby każdego Klienta. Naszą specjalnością są konstrukcje stalowe – przygotowujemy je w sposób kompleksowy, zapewniając realizacje pod każdy rodzaj inwestycji. Korzystając z naszych usług możesz liczyć na profesjonalizm, sprawne działanie oraz obsługę od projektu do wzniesienia obiektu.

Jesteśmy producentami konstrukcji stalowych i posiadamy własny zakład produkcyjny – dzięki temu realizujemy wszelkie zadania sprawnie i przy zachowaniu najwyższych standardów jakości.

Nowoczesne konstrukcje hal przemysłowych i nie tylko

Wysoka jakość naszych prac wynika z tego, że dysponujemy odpowiednimi komponentami stalowymi, elementami konstrukcji nośnych i stałych, a także mamy dostęp do nowoczesnego zaplecza technologicznego. Własny zakład ślusarsko-spawalniczy pozwala nam produkować konstrukcje stalowe, co znacznie przyspiesza proces przygotowywania materiałów pod każdą budowę. Za wszystkie prace odpowiadają doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści. Mamy na swoim koncie wiele realizacji co pozwala nam spełniać bardzo zróżnicowane potrzeby Inwestorów.

Poza dobieraniem odpowiednich materiałów do produkcji konstrukcji stalowych, jesteśmy
w stanie również stworzyć odpowiedni projekt i przygotować teren pod budowę. Wszystko to sprawia, że wykonujemy stabilne i funkcjonalne hale przemysłowe, magazynowe oraz inne konstrukcje. Działamy zgodnie ze sztuką budowlaną, a nasze realizacje są idealnym zwieńczeniem każdego przedsięwzięcia.

Konstrukcje stalowe

Co budujemy w BUILDING4YOU?

Konstrukcje i hale stalowe tworzone przez naszą firmę to gwarancja niezawodności przez lata. 

Dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu oraz wiedzy naszych specjalistów jesteśmy w stanie realizować najbardziej skomplikowane zadania.

Realizujemy i wykonujemy: konstrukcje stalowe hal przemysłowych, hal magazynowych, wiat itd., konstrukcje nośne
i wsporcze, blachownice i kratownice, podkonstrukcje stalowe pod maszyny i urządzenia, schody, poręcze i balustrady, bariery ochronne oraz elementy małej architektury artystycznej.

FAQ

  • Jakie są zalety budowy hali w konstrukcji stalowej?

Niezwykła trwałość, szybkość budowy bez względu na temperaturę otoczenia, proste rozwiązania związane z ewentualną rozbudową bądź przebudową, niewielkie koszty i mały ciężar właściwy. To zalety, które przemawiają za zastosowaniem tego typu konstrukcji podczas budowy hal.

  • Jaką gwarancją objęte są budowane hale w konstrukcji stalowej?

Budowane przez nas obiekty zawsze są objęte długoterminową gwarancją. W zależności od zastosowanych rozwiązań technologicznych okres gwarancji może wynosić od kilku do nawet kilkunastu lat.

  • Jaki rodzaj pokrycia dachowego wybrać?

Wybierając budowę hali w konstrukcji stalowej, stosujemy dwa rodzaje pokryć - z płyt warstwowych oraz wełny mineralnej pokrytej membraną dachową. W przypadku płyt warstwowych dostępne na rynku są różne grubości, kolory i rodzaje wypełnienia.

 

Building4you to generalny wykonawca hal stalowych. Zajmujemy się kompleksowym projektowaniem i budowaniem każdego rodzaju hal. Naszą specjalnością są hale stalowe, które można wykorzystać zarówno jako zakłady produkcyjne, magazyny ogólne i rolnicze. Projektujemy je i budujemy w oparciu o indywidualne potrzeby każdego Klienta. Wszystkie obiekty przygotowujemy w sposób kompleksowy, zapewniając realizacje pod każdy rodzaj inwestycji. Cenimy nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne oraz profesjonalizm.

PROJEKTOWANIE HAL STALOWYCH

Etap projektowania jest niezwykle istoty podczas zamierzenia budowlanego hal stalowych. Nasi doświadczeni projektanci, architekci czy konstruktorzy doskonale wiedzą jak przygotować jak najlepszy projekt. Odpowiednio dopracowany projekt jest jak  solidny fundament pod budowę hali stalowej. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, odpowiednio dobrana ilość stali i możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb Klienta to podstawa w projektowaniu oraz w budowie, zgodnej ze sztuką budowlaną. W każdej projektowanej branży należy być niezwykle skrupulatnym i dokładnym. Pozwoli nam to zminimalizować lub całkowicie wykluczyć ryzyko błędów podczas etapu budowy.

Budowa hal stalowych najwyższej jakości

Jako producent konstrukcji stalowych, posiadamy własny zakład produkcyjny – dzięki temu realizujemy wszelkie zadania sprawnie i przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Dostarczamy materiały ze stali, nie tylko na hale stalowe, ale także na wszelkiego rodzaju konstrukcje na terenie całego kraju, ale to właśnie one i ich budowa stała się dla nas inspiracją.

Generalny wykonawca hal

Mając wieloletnie doświadczenie w produkowaniu, dostarczaniu i budowaniu hal stalowych śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie. Jako inżynierowie budownictwa  proces budowania tego typu obiektów opanowaliśmy do perfekcji. Wykonywaliśmy hale dla różnego rodzaju branż, między innymi dla przemysłu tworzyw sztucznych, gastronomicznego, kosmetycznego czy meblarskiego. Dlatego wykonywane przez nas hale stalowe to gwarancja jakości, a także kompleksowość i funkcjonalność. Doświadczenie, profesjonalizm i doskonale wyposażony park maszynowy przemawia za wyborem naszej firmy – building4you jako generalnego wykonawcę hal stalowych pierwszego wyboru.

Hale stalowe dla rolnictwa, przemysłu, handlu, sportu i wielu innych branż

Jako wieloletni wykonawca hal mamy doświadczenie w budowaniu obiektu dla każdej gałęzi gospodarki. Bez względu na wykorzystanie obiektów są one trwałe, wytrzymałe, estetyczne i dopracowane przez nas w każdym detalu. Oprócz części biurowej to właśnie hale stalowe są wizytówką przedsiębiorstwa.

Obiekty budowane ze stali poszczególnych branż różnią się nie tylko powierzchnią, ale przede wszystkim przeznaczeniem. Innych wymagań i zastosowań wymagają hale w przemyśle spożywczym, a zupełnie innych w handlu, sporcie, przemyśle motoryzacyjnym czy przetwórczym. Każda branża jest inna i wymaga zastosowania innego rodzaju rozwiązań, dlatego też budowa hal stalowych przez builing4you to gwarancja doświadczenia, terminowości oraz kompleksowości.

Odpowiednio przygotowane podłoże czyli plac budowy to jeden z ważniejszych elementów każdej inwestycji. Budowa hal również takiego przygotowania wymaga. Jako generalny wykonawca inwestycji budowlanych uczestniczymy w takim procesie od samego początku. Jako projektant wiemy, jak rozpocząć roboty ziemne oraz prace fundamentowe jednocześnie zachowując maksymalne bezpieczeństwo pracowników uczestniczących w wyżej wymienionym zakresie prac.

Kolejnym etapem budowy jest wykonanie stóp fundamentowych czyli inaczej mówiąc wykonanie fundamentów bezpośrednio stosowanych pod słupami. To stopy fundamentowe przy budowie hali przenoszą i rozkładają siły na grunt. Dlatego tak ważne jest, - ich prawidłowe wykonanie. To zagwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa oraz możliwość bezawaryjnego korzystania z obiektu.

Po prawidłowym wykonaniu stóp fundamentowych należy rozpocząć prace związane ze zbrojeniem, szalowaniem, betonowaniem. Z uwagi na bardzo duże obciążenie gruntu odpowiednie materiały i sposób wykonania czynności przyczyniają się do poprawnego i solidnego przygotowania podłoża. Niezwykle ważnym aspektem jest również prawidłowe zabezpieczenie przeciwwilgociowe i termiczne stóp fundamentowych.

Wykonanie wyżej wymienionych prac w ramach budowy hali można odpowiednio skrócić. Odpowiednim rozwiązaniem są prefabrykowane stopy fundamentowe, które zawierają  elementy i akcesoria umożliwiające prawidłowe połączenie ich ze słupami.

Montaż konstrukcji głównej to kolejny istotny etap wznoszenia obiektu W tym przypadku możemy pokusić się o dwa rozwiązania. Montaż słupów wraz z „dachem” bądź montaż tych elementów oddzielnie. Należy pamiętać, że  wszystko zależy od rodzaju konstrukcji. Nasi niezawodni i doświadczeni inżynierowie i kierownicy budowy podejmą najbardziej słuszną decyzję w kwestii budowy. Po prawidłowym wypionowaniu konstrukcji musimy obudować ją płyta warstwową.

Wykonanie instalacji sanitarnych i elektrycznych, montaż stolarki okienno-drzwiowej oraz montaż wszelkich obróbek blacharskich to końcowe etapy budowy hali stalowej. Przystępując to tego rodzaju prac należy być bardzo dokładnym i precyzyjnym, nie tylko ze względów estetycznych budynku, ale także z uwagi na odpowiednią izolację przed warunkami atmosferycznymi.  

Przed dokonaniem odbioru obiektu rzetelnie sprawdzamy krok po kroku jakość jej wykonania i zgodność z projektem. Na tym etapie Inwestor może nam zgłosić swoje spostrzeżenia i uwagi dotyczące obiektu, jednak jako doświadczeni profesjonaliści na każdym etapie budowy omawiamy z Inwestorem zakres prac i skrupulatnie odpowiadamy na każde zapytania.

Rodzaje hal stalowych

Podziału na rodzaje hal możemy dokonać w różny sposób. Jednym z nich jest podział ze względu na przeznaczenie, czyli cel dla którego decydujemy się na inwestycjędlatego podział ich może być następujący:

- hale do celów przemysłowych, mówimy tu o halach produkcyjnych i magazynowych,

- hale do celów obsługowych np. stacje diagnostyczne lub kontroli pojazdów,

- hale do celów rolniczych, tu jako magazyny maszyn czy płodów rolnych,

- hale, służące jako obiekty użyteczności publicznej, do nich zaliczamy m.in. hale handlowe, wystawowe czy sportowe.

Jednak bez względu na rodzaj przeznaczenia obiektu powinniśmy poznać korzyści płynące z jego posiadania.

W tym miejscu należy wspomnieć, że to budowa hal ze stali jest niezwykle popularna ze względu na ogromna wytrzymałość oraz szybkość podczas budowy. Jest stosunkowo tanim rozwiązaniem, posiada niesamowite walory estetyczne, bardzo łatwo można ją modyfikować i rozbudować, a olbrzymia elastyczność  pozwala na personalizację projektu i konstrukcji.

Decydując się na budowę hali stalowej od building4you, zyskujemy na wielu płaszczyznach. Oprócz względów ekonomicznych, naszego doświadczenia, profesjonalizmu i jakości zyskujemy doskonały materiał budowlany o wysokich parametrach wytrzymałościowych, który pozwoli nam wznosić olbrzymie konstrukcje w krótkim czasie.